Top 7 iPhone aplikací za rok 2016

6.3.2017

Bez kterých aplikací se váš iPhone během loňského roku zaručeně nemohl obejít? Pojďme se podívat na malé shrnutí.

Prisma

Kdo si v létě svoje selfie neproháněl skrz tuhle aplikaci, ten jako by nebyl. Prisma je v podstatě filtr, který má napomoci tomu, aby se „obyčejné“ fotografie proměnily v malá umělecká dílka inspirovaná tvorbou slavných malířů. O přetvoření vašich fotografií se starají neuronové sítě. Aplikace je na App Store ke stažení zdarma, takže komu minulý rok unikla, může ji dosytosti vyzkoušet letos.

Airtime

Právě tahle aplikace dokáže řešit nešvar, na který si často stěžují uživatelé iOS. Zvládne totiž propojit do skupinového video hovoru až šestici zúčastněných. Ti dále mohou například prohlížet videoklipy z Youtube nebo Vimea, odeslat svou polohu prostřednictvím GPS anebo také i sdílet skladby ze Spotify nebo SoundCloud. Také patří k aplikacím, které si uživatelé mohou stáhnout zdarma.

WaterMinder

WaterMinder se řadí do skupiny moderních aplikací, které se zabývají zdravým životním stylem. Snadno vás upozorní, že je potřeba dodržovat pitný režim. Nejprve si nastavíte základní údaje o sobě, to znamená pohlaví, váhu, fyzickou aktivitu a počasí. Pak už jen přidáváte stiskem tlačítka množství vypitých tekutin. Pokud nebude dostačující, WaterMinder vám pošle upozornění. Šikovná aplikace má v současnosti bohužel jedinou vadu, a to sice tu, že není zdarma.

Gboard (Google Keyboard)

Klávesnice od Google byla původně určena pro Android, kde se rychle zařadila k tomu nejlepšímu. Není tak divu, že ji se stejným nadšením přijali i uživatelé iPhonů. Nabízí totiž řadu užitečných funkcí jako vyhledávání skrze Gooogle integrované přímo do klávesnice, zadávání pomocí gest, vyhledávání emoji a podporuje gify. Koho zaujala, nemusí váhat a začne stahovat, klávesnice je k dispozici zdarma a v češtině.

MSQRD

Jako první s něčím podobným přišla aplikace Looksery. Ta nakonec skončila v rukách Snapchatu, který si ji včlenil do svých služeb. Konkurence v tomto případě nezaspala a vytasila se s odvetou v podobě MSQRD, která umožňuje v reálném čase uživatelům na svůj obličej nasadit masku, třeba v podobě zvířete nebo si prohodit tvář například s Jokerem z filmového Batmana. A samozřejmě dovoluje i video natočit a obratem sdílet s ostatními, třeba na sociálních sítích. Experimentovat podle chuti můžete i v roce 2017, aplikace je zdarma.

Pokemon GO

Přestože pro některé jde o hit s doslova jepičím životem, nemůže v našem výčtu chybět. V průběhu léta 2016 dokázala tahle aplikace lovením animovaných příšerek z Japonska doslova pobláznit miliony lidí. V App Store dokonce utržila rekord – stala se vůbec tou nejstahovanější v historii obchodu. Její princip je poměrně jednoduchý. Umožňuje pomocí GPS a telefonní kamery propojit hru s reálným světem, abyste tak nějakého toho Pokémona chytili, musíte se pohybovat. Pokémon GO je taktéž ke stažení zdarma.

Hyper

Denně trávíte brouzdáním po videích překvapivé množství času. Kolik z toho, co si prohlížíte, vás ale může skutečně zaujmout? Hyper vám zbytečné hodiny ušetří. Vy se jen aplikaci svěříte s tím, co vás baví a ona sama za vás každý den vybere desítku toho nejlepšího na Youtube nebo Reddit podle nastavených preferencí. Bonusem je intuitivní ovládání i to, že za stažení téhle vychytávky netřeba platit.

Napsat reakci

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *