Nový iPhone 8 s iOS 11 za rohem

6.3.2017

Oficiálně nás nový iPhone 8 čeká až za déle než půl roku. Neodmyslitelně by měl být spjat s operačním systémem iOS, tentokrát v jeho nové verzi s pořadovým číslem 11.

Verze iOS 11 již brzy na scéně

O té už víme, že se představí na Worldwide Developers Conference, která odstartuje 5. června v kalifornském San Jose. Potrvá pak až do 7. 6. 2017. Zájemců o vstupenku se očekává značné množství, přestože cena za ni není zrovna lidová. Ti, kteří se budou chtít akce zúčastnit, zaplatí v přepočtu přes 40 tisíc korun.

Apple tedy informace o chystané novince uvolnil nečekaně brzy. Máme se během doby, než se naostro představí, na co těšit? Rozhodně ano. Byť pravdou zůstává, že iOS si za roky vybudoval už stabilní fanouškovskou základnu. Apple už proto rozhodně nemusí přicházet pravidelně s převratnými změnami a inovacemi, aby si udržel zájem svých příznivců. Spíše se tak další vývoj nese ve znamení aktualizací a drobných vylepšení.

Nabídne mnoho prvků, které by především měly využít velký displej nového telefonu, nyní pokrývajícího prakticky celou přední část telefonu. Díky zapuštěnému Touch ID současně nebude potřeba příliš zvětšovat vlastní fyzické rozměry mobilu.

Jak by měl vypadat nový iOS 11

A jak je na tom samotný operační systém? Jednou z předpokládaných změn by mohla být zrušená podpora 32bitových aplikací. Na tuto možnost jsou upozorňováni již uživatelé nejnovější verze systému 10.3 beta. Apple se tak snaží přimět vývojáře, aby svoje aplikace aktualizovali. Nejde o zprávu nikterak překvapivou, o přechod na 64bitové aplikace Apple usiluje v podstatě již od roku 2013. Současně tak dojde i k ukončení podpory iPhone 5.

Druhou novinkou by měla být také možnost skupinového hovoru v aplikaci FaceTime, která je jedním z pilířů celého systému. Uživatelé zatím mají možnost realizace skupinového hovoru přes Skype či Messenger na Facebooku, iOS tuto variantu dosud nenabízel. Nicméně s novou verzí by se to mělo změnit. Zpráva zatím není oficiálně potvrzená a pochází z neověřeného izraelského zdroje. Reálně se tak dozvíme skutečnost právě až na WWDC 2017, nicméně se dá předpokládat, že pokud se tak nestane již v připravované verzi, dojde na inovaci s jistotou v budoucnu. Apple si touto cestou rozhodně bude chtít zvýšit svou konkurenceschopnost, také například na Google Hangouts lze totiž tuto možnost již dlouho využít.

Současně by do FaceTime měla přibýt i další užitečná funkce v podobě scanování obličeje, k čemuž přispěla i akvizice Faceshiftu. Což znamená další sociální funkce, neboť Apple se v budoucnu zamýšlí profilovat intenzivněji právě tímto směrem.

Již verze 10 obsahuje zatím skrytý dark mode přepínající všechny původně světlé prvky do černé, takže je možné, že s iOS 11 se dočkáme jeho zpřístupnění.

Napsat reakci

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *